Współpraca z uczelniami

Współpraca LOB z Politechniką Rzeszowską
Współpraca LOB z Politechniką Rzeszowską zdjęcie 2
Współpraca LOB z Politechniką Rzeszowską - dokument

Uczennica Liceum w Boguchwale Kasia Bomba, która realizuje rozszerzony program nauczania z chemii została zakwalifikowana jako jedna z 4 osób w województwie podkarpackim do uczestnictwa w zajęciach dydaktycznych na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej w roku akademickim 2011/2012.

Udział Kasi w zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez nauczycieli akademickich stał się możliwy dzięki współpracy tejże uczelni z Liceum w Boguchwale w ramach działalności „klasy akademickiej”.Uczestnicząc w zajęciach z grupą studentów uczennica doskonali umiejętność planowania, montowania zestawów laboratoryjnych i przeprowadzania wielu  eksperymentów, często długich, wieloetapowych syntez związków organicznych oraz umiejętność obserwacji i opisu tych przemian. Uczestniczy we wnikliwej dyskusji związanej z tematyką zajęć.

Głównym założeniem wynikającym z tej współpracy jest zapewnienie jak najlepszych warunków do rozwoju indywidualnych uzdolnień każdego z uczniów. Zajęcia dydaktyczne prowadzone na uczelni to nie tylko szansa na zdobycie szerokiej wiedzy naukowej, ale także skorzystania z pracowni wyposażonej w specjalistyczną aparaturę badawczą i  sprzęt.