Działalność pozalekcyjna

NOC BIOLOGÓW NA WYDZIALE BIOLOGICZNO-ROLNICZYM UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO

2024-08-21

12.01.2018 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale uczestniczyli w drugiej edycji „Nocy Biologów”. Organizatorami tego wydarzenia naukowego byli pracownicy oraz studenci Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest to ogólnopolska akcja, której celem jest poszerzenie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych, jak również wzbudzenie zainteresowania różnymi dziedzinami biologii i zaszczepienie pasji w uczniach do odkrywania tajemnic otaczającego nas świata. Noc Biologów to także pokazanie uczniom szkół ponadgimnazjalnych jaką fascynująca dziedziną nauki jest biologia. W tym dniu uczniowie Liceum klas I,II i III uczestniczyli w otwartych wykładach, warsztatach i laboratoriach oraz pokazach i wystawach. Tegoroczna edycja cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Szacuje się, że w wydarzeniu uczestniczyło ponad 650 osób z czterech województw.

Źródło galerii – strona internetowa Wydziału Biologiczno – Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego

Biochemiczne-czary-mary 31 pokazywanie tytułu na zdjęciu
Biochemiczne-czary-mary 31
Fotografia-trojwymiarowa-owadow 31 pokazywanie tytułu na zdjęciu