Sekcje sportowe

W Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale sekcje sportowe służą poszerzeniu umiejętności, wiadomości i doskonaleniu sprawności uczniów z wychowania fizycznego w oparciu o zainteresowania i oczekiwania uczniów.

To właśnie uczniowie inicjują i współorganizują aktywność fizyczną. Wśród zajęć które uczniowie mają do wyboru wyróżniamy sekcje o profilu:

Turystycznym

2024-08-26

Zajęcia umożliwiają udział w aktywności fizycznej z elementami krajoznawstwa. Rajdy piesze, wycieczki rowerowe, biegowe, obcowanie z przyrodą,  poznawanie pięknych i ciekawy miejsc w najbliższej okolicy i nie tylko.

tanecznym – taniec to doskonały sposób na gimnastykowanie ciała. Rozwija koordynację ruchową oraz zapewnia dobrą sylwetkę.Taniec jest jednym z niewielu hobby, które ze swej natury zachęca do wspólnego uprawiania go z innymi, a tym samym rozwija zdolności interpersonalne. Uczy też niezbędnego obycia towarzyskiego. Ponadto pozwala czuć się młodo i atrakcyjnie niezależnie od wieku. Podczas zajęć uczymy w Liceum 10 tańców towarzyskich. Są to m.in.: Walc Angielski, Walc Wiedeński, Tango, Foxtrot, Quickstep, Samba, Cha cha, Rumba i Rock and roll. Ćwiczenia taneczne stanowią ciekawą alternatywę dla tych uczniów, którzy nie interesują się tradycyjnymi dyscyplinami takimi jak piłka nożna lub sporty walki, chcą natomiast aktywnie spędzać czas a zarazem dobrze się bawić. Zajęcia taneczne są prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora, posiadającego wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą.