Oddział dwujęzyczny, w którym nauka odbywa się w języku polskim i angielskim, przygotowuje uczniów do podjęcia studiów na renomowanych uczelniach w kraju i za granicą. Zajęcia prowadzone w dwóch językach umożliwiają autentyczne wykorzystanie angielskiego w praktyce szkolnej, wspierając rozwój kompetencji przedmiotowych oraz pogłębione rozumienie złożonych zjawisk współczesnego świata.
W klasie pierwszej wybrane przedmioty realizowane są równolegle w języku polskim i angielskim. Należą do nich: biologia, chemia, geografia powszechna, część historii obejmująca historię ogólną, matematyka oraz edukacja dla bezpieczeństwa.
Takie podejście sprzyja naturalnemu posługiwaniu się językiem angielskim w kontekstach naukowych i akademickich, a także pomaga uczniom rozwijać umiejętności, które będą niezbędne w dalszej edukacji i przyszłej karierze.
Klasa 3B składa się z 10 uczniów, którzy wybrali profil dwujęzyczny, aby uczyć się przedmiotów wraz z zastosowaniem języka angielskiego. Nauka języka obcego to dla każdego ucznia priorytetowa kwestia we współczesnym świecie. Dojeżdżają do szkoły z Boguchwały, Niechobrza, Zwięczycy oraz okolic Strzyżowa i Rzeszowa. Jako grupa młodych ludzi posiadają wspólny cel: zdobywać wiedzę oraz rozwijać własne umiejętności. Uczniowie tworzą bardzo zgraną klasę. Wszyscy angażują się w przygotowanie uroczystości szkolnych. Wykazują się kreatywnością, dobrym humorem i optymizmem, co pomaga im w dążeniu do sukcesu.